Vyberte stránku

Nultý ročník Aviation Awards je složen celkem z 6 kategorií: #crewlife, #event, #press & media, #osobnost, #unlimited a #propadák. V každé kategorii bude oceněno hned několik osobností a subjektů, které byly přínosem pro letectví v České republice a na Slovensku během roku 2018.

#crewlife

#irysvcine.cz

#myflight.zp

#event of the year 2018

#American Airlines – Prague Airport

#L-39NG – Aero Vodochody

#Velký přelet – Muzeum Kunovice

#press & media

#airliners.sk

#zdopravy.cz

#osobnost

#unlimited

#Martin Šonka

#spotterský val BTS

#propadák

#Blue Air Moravia

 #crewlife

 

irysvcine.cz

 

Blog palubní průvodčí létající pro čínskou aerolinku Hainan Airlines. Od roku 2016 začala Irys pravidelně dopisovat čtenářům až z dalekého Pekingu a vydrželo jí to až dodnes. Pohled do pro nás stále exotické Číny prezentuje kromě svého blogu www.irysvcine.cz také na instagramu @irysvcine a Facebookou.

„Irys“ se u své aerolinky propracovala také do promo týmu a díky tomu ji lidé z celého světa mohou vídat v oficiálních reklamních spotech a propagačních materiálech.

 

Skytrax Video

Here the magic takes place. Life is full of precious moments but it is the people we share them with that we remember 💙 #FlyHainan #DestinationChina #TravelMore

Zveřejnil(a) Hainan Airlines Global dne Pátek 20. července 2018


 

#crewlife

 

myflight.zp

 

Život letušky u Českých aerolinií je hlavní náplň instagramového účtu @myflightZP. Půvabná palubní průvodčí se v roce 2018 mimo jiné převlékla i do retro uniformy u příležitosti výročí 95 let od vzniku ČSA a oživila tak historii na každodenních linkách 5. nejstarší aerolinky.

 

Retro Uniform on Czech Airlines' Service to/from Milan

Did you like the photos from the first flight of our flight attendant in retro uniform on our PRG-MXP-PRG service? Check the video from the flight, too. If you travel with us tomorrow on route to/from Nice or in the evening to/from Amsterdam, you'll meet our cabin crew in retro uniforms again. Take a photo with them, share the photos and hashtag them #csaretro #flyok #czechailrines

Zveřejnil(a) Czech Airlines dne Neděle 14. října 2018

 

#event

 

American Airlines – Inaugurační let

 

Přivítání inauguračního letu nového dopravce na pražském letišti American Airlines se vydařilo, nejen proto, že vyšlo příznivé počasí. Dne 5. května 2018 bylo uvedeno historicky první spojení mezi Philadelphií a Prahou, kterého se účastnili zástupci médií, turistického ruchu, ale i spotteři a letečtí nadšenci, pro které Letiště Praha připravilo možnost, podívat se na přílet Boeingu 767 zblízka. Konala se tradiční slavobrána a také přestřihávání pásky.

 

 

#event

 

L-39NG – Roll out – Aero Vodochody

 

Dne 12. října představila společnost Aero Vodochody první letoun s označením L-39NG. Jedná se o novou generaci populárního bitevníku známého pod označením L-39 Albatros. Prvnímu vytažení z hangáru přihlíželo velké množství pozvaných hostů z domova i zahraničí. Akci pak bylo možné sledovat živě na různých leteckých kanálech a servrech. Jediné co nám na akci chybělo, byli zástupci pokrývající nová média.

 

 

#event

 

Velký přelet – Letecké muzeum Kunovice

 

Záchrana Tupolevu 154 někdejší vládní letky, který je neletecké veřejnosti známý hlavně jako letoun, který přivezl vítězný tým z olympijského Nagana, začala už před několika lety. Na to, aby letadlo neskončilo na šrotišti, byla vyhlášena veřejná sbírka, do které se zapojili jak hokejoví, tak letečtí fanoušci. Díky nasazení Slováckého aeroklubu Kunovice, Leteckého muzea v Kunovicích a partě dobrovolníků, se povedlo to, co se zdálo zpočátku neuvěřitelné. Letadlo bylo po zemi převezeno do Kunovic, kde na něm parta nadšenců hodiny pracovala, aby se dostalo do současné podoby a dočkalo se tak důstojného důchodu. V loňském roce proběhlo slavnostní „rozsvícení“ letadla a symbolické vyvrcholení projektu Velký přelet.

 

 

#press & media

 

Airliners.sk

 

Fanouškovská stránka Airliners.sk informuje o novinkách v letectví (nejen) ze Slovenska a to jak na vlastním webu, ale i na sociálních sítích. Občanské sdružení Airliners.sk pořádá pro své členy i akce a spotterské výlety.

 

 

#press & media

 

zdopravy.cz

 

Server Zdopravy.cz u nás dlouho chyběl. Zaměřuje se, jak už název napovídá na dopravní zprávy, které přináší aktuální a kvalitně zpracované.

 

 

#osobnost

 

Martin Šonka / Team Šonka

 

Vítěz seriálu Red Bull Air Race za rok 2018 se postaral o popularizai českého letectví v nebývalé míře. Kromě samotné pilotáže akrobatického speciálu provozuje Martin Šonka stránku pro fanoušky na Facebooku a samozřejmostí je i profil na Instagramu @martinsonka. Přejeme hodně úspěchů i v další sezóně.

 

 

#unlimited

 

Spotterský val v Bratislavě

 

V pátek 20. dubna 2018 byla slavnostně otevřena nová vyhlídka pro spotery na letišti v Bratislavě. Jako fanoušci letectví jsme za každý vstřícný krok velice vděční, jelikož slouží k popularizaci letectví nejen u spotterů, ale také u široké veřejnosti. Letiště Bratislava si za rok 2018 vysloužilo ocenění v kategorii bez limitu. Je potřeba zmínit že projekt vznikl ve spolupráci s občanským sdružením Ariliners.sk

 

 

#propadak

 

Blue Air Moravia

 

Brněnské letiště a Jihomoravský kraj oznámily vznik nové společnosti, která měla létat z Brna do Barcelony, Bruselu, Milána, Říma a Lvova. Přes letní sezónu měly přibýt destinace Dubrovník a Split. Lety měla provozovat rumunská společnost Blue Air jedním Boeingem 737-500. Na nesmyslnost projektu upozorňovala od jeho oznámení odborná média zabývající se leteckou dopravou. A dopadlo to přesně tak, jak všichni říkali. Létat se nikdy nezačalo a projekt skončil. Další info ZDE

 

Nultý ročník je určen převážně pro inspiraci. První a plnohodnotný ročník Aviation Awards je naplánován na přelom roku 2019/2020. Fanoušci se v další fázi budou moci zapojit nejen do hlasování, ale hlavně jako soutěžící. Kategorie budou rozšířeny například o #avgeek #spotter #fanpage #trip #project apod. 

Děkujeme všem účastníkům a přejeme hodně úspěchů do dalšího ročníku.

Team Aviation Awards